Ako mladý človek máš niekoľko rôznych možností ako si vyhľadať dobrovoľnícky projekt svojich snov. Avšak tvoj prvý krok by mala byť registrácia v databáze Európskeho zboru solidarity.

Táto databáza ti poskytuje jedno prístupové miesto ku všetkým príležitostiam ktoré ponúka Európsky zbor solidarity, môžeš si sám prezrieť ponuky, ktoré organizácie ponúkajú, alebo môžeš vyplniť svoj profil (zapracovať aj svoje očakávania, ciele, motiváciu a témy, ktoré by ťa v projektoch zaujímali) a byť priamo kontaktovaný organizáciou, ktorá hľadá účastníka ako si Ty!

Databáza ponúka tiež možnosť zapojiť sa do projektov v oblasti solidarity, alebo online kurz (GOT) ktorý ti predstaví a pripraví Ťa na celý program od začiatku až do konca.

Ak si si už vybral projekt, ktorý by ťa zaujal a si pripravený vycestovať, mala by ťa kontaktovať podporná organizácia, ktorá sídli v tvojej krajine a bude ti poskytovať podporu, ktorú budeš potrebovať pri príprave na projekt, počas projektu, alebo po návrate z projektu naspäť domov.

Podporná a hostiteľská organizácia by ti mali poskytnúť všetky informácie a zabezpečiť nutné povolenia/cestovné lístky potrebné k tomu aby si mohol bez obáv vycestovať na projekt.

V prípade že by si potreboval ďalšie informácie o programe, alebo procese účasti na aktivitách, neváhaj sa na nás obrátiť. Na tejto stránke môžeš nájsť kontakty na relevantné osoby v Národnej agentúre.